Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekNo a teď se dozvíte něco o Morning Musume xD.

Táákže.V Morning musume je teď 9 členek.Z toho 2 jsou číňanky xD.Leader je Takahashi Ai a subleader je Ishiwaka Rika.

 

Historie
Roku 1997 japonský producent a interpret s vlastní skupinou Tsunku vyhlásil soutěž v TV pořadu ASAYAN na konkurz zpěvačky pro rockovou skupinu Sharam Q. Soutěž vyhrála Heike Michiyo (později jako členka Hello Project). Tsunku se rozhodl udělat z pěti postupujících dívek skupinu. Nakazawa Yuko , Iida Kaori , Ishiguro Aya , Abe Natsumi a Fukada Asuka dostaly nelehký úkol a to aby během 5 dnů prodaly na 50 000 kusů jejich singlu „Ai no Tane“. Holkám se tohle se tohle podařilo a Tsunku jim dal plnohodnotnou produkci a mohla tak vzniknout První Generace skupiny Morning Musume. 

 

Roku 1998 byly holky už připravené vydat jejich první oficiální singl s názvem Morning Coffee. Úspěchem bylo obsazení šestého místa japonské hitparády. Téhož roku do skupiny přišly tři nové členky jako součást druhé generace a to Kei Yasuda, Mari Yaguchi a Sayaka Ichii tím se počet holek zvedl na osm. Druhým singlem už s novou generací byla píseň „Summer Night Town“. Následovala píseň „Daite Hold on Me!“ a ta se stala prvním singlem, který obsadil nejvyšší příčku v japonské hudební hitparádě.
V tomto roce leader skupiny Nakazawa Yuko započala svoji sólo kariéru.
První album „First Time“ bylo vydáno v červenci 1998.
Tento rok také Tsunku (producent) založil první pod-skupinu Morning Musume s Kaori Iidou , Ayou Ishiguro a Mari Yaguchi, která nesla jméno Tanpopo.

Rok 1999 byl zajímavý tím, že se uskutečnila první graduace (nechávám počeštěný název graduation, poněvadž promoce zní zvláštně) ve skupině a to odchodem Asuky Fukado, která odešla pokračovat ve studiích. Jejím posledním singlem ve skupině byla píseň „Memory Seishun no Hikari“, která sice neměla takový úspěch jako předešlá, ale druhé místo v Oricon hitparádě je pěkné. Prodejnost singlů „Manatsu no Kousen“ a „Furusato“ kolísala, umístění na třetím a pátém místě v prodejnosti byl trochu skok od předešlých písní. To se však změnilo příchodem Maki Goto do skupiny jako členka třetí generace kdy hned první singl s třetí generací s názvem „LOVE Machine“ trhal hitparády. Prodalo se ho na 1,646,630 kusů a stal se nejvíce prodávajícím singlem skupiny, který do teď nebyl překonán. Po tomhle dobrém nástupu Maki Goto, byla založena nová pod-skupina s názvem Petitmoni (nebo také jako Pucchi Moni) kde společně s Maki Goto byly členky Kei Yasuda a Sayaka Ichii. Hned první singl „Chokotto Love“ svojí prodejností 1,123,610 kusů zaůtočil na prodejnost singlu „LOVE Machine“ od Morning Musume.

Aya Ishigura opustila skupinu roku 2000, ale před odchodem stihla ještě se skupinou nazpívat píseň „Koi no Dance Site“. Singlu se taktéž prodalo přes milion kopii a zopakoval tak úspěch předešlého singlu. Odchodem Ishiguro se tedy počet členek snížil na sedm. V tomto počtu skupina vydala svoje třetí album „3rd Love Paradise“, které se stalo nejprodávanějším albem Morning Musume. Prodalo se přes 800,000 kopii. V tomto roce proběhl další velký boom s příchodem čtvrté generace v podání členek Rika Ishikawa, Hitomi Yoshizawa, Nozomi Tsuji a Ai Kago. Nejmladší členky Kago a Tsuji měly v té době 12 let. První singl se čtvrtou generací a poslední se Sayakou Ichii, která odešla vstříc své vlastní kariéře, nesl název „Happy Summer Wedding“ a i když nepřekročil milionovou hranici tak s počtem 990,950 prodaných kusů se vyšplhal na první místo Oricon Hitparády a tím začala doba kdy Morning Musume drželo každým novým singlem první příčky hitparády. V roce 2000 to byly písně „I Wish“ a „Renai Revolution 21“.
Další pod-skupinou, která byla založena členkou Mari Yaguchi byly MiniMoni. Skupina byla zvláštní tím že ve skupině byly členky do výšky 150cm toť byla Mari společně s Kago a Tsuji ze skupiny Morning Musume a k nim se přidala Mika Todd z Coconuts Musume.

Další členkou, která graduovala byla roku 2001 tehdejší leader Nakazawa Yuko. Na pozici leadera se tedy usadila Kaori Iida společně s Kei Yasudou. Další singl udržující první místo byla „The Peace“ kde se Rika ujala hlavního zpěvu. Toho roku taky vychází první Best of album ,,Best! Morning Musume 1,, s počtem 15 písní. Toto album si vydobylo titul nejprodávanějšího alba v Hello! Project s počtem 2,259,510 kopii.
Roku 2001 přichází už pátá generace v podání Ai Takahashi, Asami Konno, Makoto Ogawa a Risa Niigaki, tím se počet členek ve skupině zvýšil na 13. Magické to číslo.

V roce 2002 vychází taky singl s novou generací a to „Souda! We’re Alive“ a stává se tak dalším hitem udržujícím jméno skupiny na první příčce. Až singl Do it! Now zlomí vedoucí pozice a staví se na třetí příčku. Možná to také bylo tím, že se jednalo o poslední singl s Maki Goto, která ke konci roku 2002 začíná svoji sólo kariéru. Ještě před odchodem Maki je vydáno čtvrté album „4th Ikimasshoi!“ obsahující některé pozměněné písně a umisťující se na první příčce Oricon hitparády. Ješte ten rok vychází singl „Koko ni Iruzee!“ který zpět na nějakou chvilku vydobyl skupině první místo v Oricon Hitparádě.

Začátkem roku 2003 se dostává na světlo světa již sedmnáctý singl „Morning Musume no Hykkori Hyoutanjima“ unikátní svojí energičností a také tím, že na textu k písni se nepodílel ani slovíčkem producent Tsunku, který jinak píše text ke všem písním.
V Dubnu přišel jeden z dalších úspěšných singlů „As for One Day“, pojednávajíc o ztracené lásce a tak si skupina opět vychutnala první místo v Oricon, ale také naposled.
Ještě než se ke skupině připojila šestá generace, vydalo Morning Musume album „No.5“ což pro Kei Yasudu bylo posledním počinem ve skupině a začátkem její sólo kariéry. Na albu „No.5“ jsou dvě písně ve kterých zpívá bývalá členka skupiny Maki Goto, písněmi jsou „Yes! Pocky Girls” a „Sotsugyou Rouko“.
Zhruba v polovině roku 2003 se ke skupině připojuje šestá generace v niž je Eri Kamei, Sayumi Michishige, Reina Tanaka a Miki Fujimoto. Miki už zpívala v Hello! Project jako sólo zpěvačka.
Skupina s šestou generací vydává singl „Shabondama“ a začly se dít velké věci.
Poněvadž skupina měla 15 členek tak se rozdělila do dvou pod-skupin, které se jmenovaly Sakura Gumi a Otome Gumi.
Morning Musume Sakura Gumi byla složena z Natsumi Abe, Mari Yaguchi, Hitomi Yoshizawa, Ai Kago, Ai Takahashi, Risa Niigaki, Asami Konno a Eri Kamei. Stylem hudby se zaměřila na pomalejší a tradiční milostné písně.
Morning Musume Otome Gumi zas naopak stylově byl rychlejší s nepatrnou rockovou příchutí. V Otome Gumi byly Kaori Iida, Rika Ishikawa, Nozomi Tsuji, Makoto Ogawa, Miki Fujimoto, Sayumi Michishige a Reina Tanaka.
Obě pod-skupiny vydaly po dvouch singlech:
Sakura Gumi: „Hare Ame Nochi Suki“ a „Sakura Mankai“
Otome Gumi: „Ai no Sono Touch my Heart“ a „Yujo Kokoro no Busu ni wa Naranee“
Posledním singlem roku 2003 byl „Go Girl Koi no Victory”

 

Zdroj:asian-music

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář